GiresunNetHaber.Com

Giresun Sağlık İl Müdürlüğü’nden COVİD-19 Bilgi Notu

COVİD-19 Pandemi ile mücadele kapsamında Bakanlığımız tarafından Bilim Kurulu Rehberi ve Genelgeler ile İllerde sağlık hizmeti planlaması ve sunumu yapılmıştı

Giresun Sağlık İl Müdürlüğü’nden COVİD-19 Bilgi Notu
525
14 Nisan 2020 - 19:12

COVİD-19 Pandemi ile mücadele kapsamında Bakanlığımız tarafından Bilim Kurulu Rehberi ve Genelgeler ile İllerde sağlık hizmeti planlaması ve sunumu yapılmıştır.

İlimizde Pandemi Hastanesi olarak GRÜ Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Özel Ada Hastanesi tanımlanmıştır.Bu süreçte hasta kabulü yapılamayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi  sağlık hizmeti sunumunda GRÜ Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesine ek bina olarak İl Hıfzısıhha Kurulu kararı ile tanımlanmıştır. COVİD-19 tanılı hastalarımızın takip ve tedavisinde acil poliklinik, yataklı servis odaları ve yoğun bakım yatakları tanımlanmıştır. GRÜ Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatarak tedavi gören, iyileşerek taburcu edilen, yoğun bakımda takibi devam eden ve evde izolasyonda tutulan takipli hastalarımız bulunmaktadır. Ayrıca az sayıda sağlık çalışanımız hastanede hafif şikayetlerle gözlem altında tutulmaktadır. İlimizde pandemi ile mücadelede hastane yatak sayılarımız, yoğun bakım yatak sayıları ve solunum destek cihazları yeterlidir. Hastalarımız ve sağlık çalışanlarımızın tıbbi ilaç ve malzeme kullanımı temin edilmektedir. Sağlık çalışanlarımız talep ettikleri takdirde İlimizde bulunan kamu misafirhanelerinde konaklamakta ve ihtiyaç halinde psikososyal destek verilmektedir. İl Sağık Müdürlüğü ve Hastane yönetimlerimizce COVİD-19 ile mücadele kapsamında her türlü önlem ve tedbir alınmaktadır.

ANKET

Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
organik hitfilm izlemarmaris tekne turları

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,haberleri kopyalamayınız.

UA-111461673-1
pendik escortciddiyetajans.com/amp
budsal.compascoland.com